Hasičská chata Zlatník 2018 - Tam chceš!

Mladí hasiči, kteří se již 4. rokem zúčastnili hasičské chaty, se shodují v jednom - Hasičská chata, tam chceš!

Letos jsme se podruhé vydali na chatu LESŮ ČR, která se nachází na samotě v lesích na Zlatníku. Ideální prostředí pro 13 dětí. Kdyby bylo pouze na nich, celé 4 dny stráví hraním na schovávanou. My ale náš prázdninový pobyt využíváme na zopakování (pro hasičské veterány), či naučení (pro nováčky) hasičské teorie. Věnovali jsme se hlavně topografii, uzlům, zdravovědě, zabíjeli jsme hřebíky a stříleli ze vzduchovky. To všechno zúročíme na podzim na branném závodě a závodě požárnické všestrannosti. 

Celým pobytem se prolínalo jedno téma - krabička poslední záchrany neboli KPZ. Nejdříve proběhla trocha teorie - co to je, k čemu se využívá a také, co do ní patří. Pak v rámci večerních výprav, se jen díky znalostem z teorie, dostali k pokladu. Každý večer hledali vybavení do své KPZ, kterou si nakonec odvezli domů. Pravda, někteří byli zklamáni, že nenašli peníze, které do správné KPZky patří. Toto dovybavení nechám již na rodičích:)

V rámci soustředění za náma zavítali Eda Guth z SDH Krásná-Mohelnice s přednáškou v rámci projektu Hasík. Bylo vidět, že teorii mají děti nabiflovanou a na Edovy otázky znaly odpovědi. Za super spolupráci byly pak odměněny vystřihovánkami, pexesem či jiným hasičským materiálem. Další odborník ve své profesi, Martin Zbořil, přijel s přednáškou na téma první pomoci. Všichni to známe, teorie a dlouhé povídání unavuje a uspává. Martinova přednáška bylo více praxe, méně tlachání. Všichni, včetně týmu Hanka a Hanka, si vyzkoušeli, kde mají tlakové body, jak se váže trojcípý šátek, jak se vážou obvazy, jak se obvazuje dlaha a asi nejzajímavější bylo zkoušení nepřímé masáže srdce na figurýně. 


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Nastavení fotogalerie