3.7.2019 - Odstranění stromu - Morávka

O půlnoci z 3. na 4.7. jsme vyjeli ke stromu, který se nebezpečně nakláněl nad chatu.

SDH Morávka obdarovalo seniorky z Morávky

Ježíškova vnoučata - skvělý projekt Českého rozhlasu, který mi vnuknul nápad - promluvit s dětmi  o starých lidech. Předat jim snad trošku povědomí o tom, že senioři mnohdy zůstanou v domovech sami a mají ta nejskromnější přání - a ta jim můžeme pomoci splnit. Do projektu, který byl myšlen hlavně pro děti, se nakonec zapojili i členové výboru, a dokonce i dárci, kteří nejsou členy SDH. Všem ze srdce děkuji. Bez vás by nebylo možné potěšit dvě dámy. Ženy, které jsou stále Moravčanky, i když žijí v domovech v Komorní Lhotce a Frýdlantu nad Ostravicí.

Do Integrovaného sociálního ústavu v Komorní Lhotce jsme se vydali 19.12. a vezli jsme s sebou nejen dárečky pro naši občanku, ale také pro klienty ústavu. Jelikož všude je před Vánoci shon, i tady měli napilno. Připravovali se na vánoční besedu a balili dárky. Předali jsme tedy dárečky a chystali se jít. V ústavu však pro nás měli překvapení. Děti, které nás doprovázely, dostaly balíček s ovocem a čokoládou, dospěláci zase svícen se svíčkou v krásné hasičské červené barvě.

Komornilhotka1

Komornilhotka2

Následující den jsme navštívili domov pro seniory ve Frýdlantě nad Ostravicí. Velice energická dáma, která mi byla popsána jako introvertní, nás přivítala s úsměvem, vyptávala se na dění v obci a vykládala příběhy z dob, kdy jsem ještě ani nebyla na světě. Živou diskuzí jsme strávili dvě hodiny. Únava už pak byla znát hlavně na nejstarším a nejmladším členovi našeho setkání a tak jsme se vydali k domovu.

A teď ty praktické věci:

*vybralo se 2600Kč, zaplatila jsem 2603Kč

Pořídilo se

*kufr na kolečkách (na výlety)

*vánoční hvězda (pro potěchu oka)

*2x 680g cukroví (pro potěchu chuti)

*roční předplatné časopisu Koktejl (aby mohla cestovat alespoň ve své mysli)

*2x vitamíny Spektrum (aby zdraví lépe sloužilo)

Obec Morávka poskytla:

*2x dárkovou tašku,2x prupisky, 2x kalendář, 2x knihu Beskydy

Všem, kteří se jakkoliv zúčastnili, děkuji. Děkuji za sebe, protože mě těší, že pro dobrou věc se umíme spojit. Děkuji taky za dámy, které jsme mohli obdarovat.

Hana Hřivňáková

Vedoucí mládeže

15.12.2018 - pomoc s pořádáním závodu Travný trek

Nastavení fotogalerie

13.11.2018 - Požár popelnice - Morávka Lipové

Prosíme spoluobčany, aby navyhazovali do popelnic a kontejnerů žhavý popel. Děkujeme.

28.10.2018 - Účast na oslavě 100. výročí dne vzniku samostatného československého státu

Hasiči SDH Morávka při vysvěcení nového obecního praporu a při symbolickém zasazení lípy "Stromu svobody" u kulturní památky "Seníku".

Img_8640atitl

Img_8668a

Img_8724a

Img_8729a

Img_8733a

27.10.2018 - Čištění studny - Morávka

Img_20181027_105914

23.10.2018 - Odstranění nebezpečných stavů - Morávka

20.10.2018 - Likvidace vos - Morávka

Img_20181020_150327

Img_20181020_150337

Nový rekordman - největší hnízdo letos.

18.10.2018 - Likvidace vos - Morávka

Z fotky to není patrné, ale hnízdo bylo opravdu veliké. Velká část hnízda se nacházela v prostoru mezi podlahou a přilehlým trámem a také v trámu samotném. Ten je zralý na opravu.

6.10.2018 - Požár lesního porostu - Morávka

Nastavení fotogalerie