Hasičská chata 2018

Ve dnech 16.8.-19.8.2018 se bude konat tradiční chata pro mladé hasiče. Již druhým rokem jsme si vybrali chatu na Zlatníku.

Jak již napovídá název, budeme se na chatě věnovat hlavně hasičským tématům, ať mají mládežnící najetou teorii na branné závody, které nás ještě na podzim čekají. Také se mohou těšit na přednášku preventivně výchovně činnosti od kolegů z SDH Krásná-Mohelnice v rámci projektu Hasík. Základy první pomoci za námi přijede odprezentovat pan Zbořil, který jezdí se záchranou službou a dělá horského záchranáře.

Vyplněnou přihlášku společně s poplatkem, prosím, doneste (dejte dítěti) na trénink nejpozději do 25.7.2018!

Prihlaska-chata-2018

Těšit na Vaše děti se budou vedoucí Hanka@Hanka a kuchař Milan.

Pozor změna!

Prázdninové tréninky se budou konat ve středu!

Trénujeme ve Vlaském!

Jak jistě víte, školní hřiště prochází rozsáhlou rekonstrukcí, takže na něm nemůžeme tuto sezónu trénovat.

Trenink_lesni_skolka

31.5. jsme uskutečnili první zkušební trénink v areálu bývalé lesní školky ve Vlaském. Trénink dopadl úspěšně a můžeme s nadšením oznámit, že pravidelné tréninky se budou konat právě tam.

Tréninky se konají kažý pátek (v červnu každou středu) v 16:00 v lesní školce, kam můžete své děti dopravit sami. Nebo v 15:30 sraz u hasičárny. Konec tréninku je v 17:30. Pokud bude následovat trénink dospělých, tak nejspíš nezvládneme odvézt děti zpět k hasičárně. V takovém případě budete informováni SMS nebo telefonicky vedoucí mládeže Hankou. Za normálních okolností uklidíme vybavení a měli bychom být zpět u hasičárny do 18ti hodin

Přecejen je lesní školka dále, než školní hřiště, takže je třeba se přizpůsobit náročnější logistice. Doufám, že to všichni pochopí a budou, tak jako my, rádi, že máme kde trénovat.

Milan H.

Odkaz na mapu místa konáníi tréninku

Sezóna 2017/2018

V sezóně 2017/2018 se opět scházíme každý pátek v tělocvičně ZŠ a MŠ Morávka. Schůzky probíhají 16:00-17:00. Trénovat venku začneme zhruba v květnu, velice bude záležet na počasí. Doba tréninku se prodlouží na 16:00-17:30. Rodiče budou včas informováni.

Ráda bych pozvala děti, které mají o hasičinu zájem, aby se přišli kdykoliv během roku za náma na trénink podívat.

Zkoušky Odbornosti 21.4.2018

Informace pro rodiče

V sobotu 21.4. se budou konat v Raškovicích zkoušky odbornosti (odborky). Sraz u naší hasičárny v 13:30.

Trénink se zaměřením na přípravu na odborky proběhne v pátek v tělocvičně.

Prosíme, potvrďte účast do 18.4.

Obecnou část musí umět všichni. Nováčci se naučí navíc preventistu juniora nebo kronikáře. Ti, co už na odborkách byli, se naučí buď kronikáře, nebo strojníka juniora.

Dokumenty ke stažení:

Obecná čast pro všechny

Preventista junior

Strojník junior

Kronikář

Světový den vody 2018

Img_20180324_095237

24.3.2018 byla u příležitosti Světového dne vody otevřena přehrada Morávka. Jsem ráda, že kromě hasičat se k nám na výlet přidali i rodinní příslušníci. Počasí nám přálo, krásně jsme se prošli. Jelikož jsme na naší přehradě byli letos podruhé a mnozí proto nešli, vydáme se příští rok dále a navštívíme přehradu za hranicema naší krásné Morávky.

Pasování mladých hasičů na výroční valné hromadě 13.1.2018

Ve školním roce 2017/2018 se k nám přidalo 9 mladých hasičů, kterí byli  slavnostně pasováni do našich řad na Valné hromadě dne 13.1.2018. Přejeme jim mnoho sportovních úspěchů, týmového ducha a ať je nadšení neopouští.